Skip to content Skip to footer

 Vidalı kazık avantajları inşaat sektörüne birçok avantajı barındırdığı için çok fazla kullanımı popüler olmaya başlamıştır. Vidalı kazıkların bazı avantajları şunlardır

 Hızlı ve Kolay Kurulum

 Vidalı kazıklar diğer temel tiplerine kıyasla daha hızlı ve kolay kurulabilir. Önceden delikler açmayı ve beton dikip dökme işlemlerine gerek kalmadığı için çokça fazla tercih edilmektedir.

 Esneklik

Vidalı kazıklar çeşitli zemin tiplerine uygun olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu da bize bir esneklik tanımaktadır. Ayrıca vidalı kazıkların boyutları ve yük taşıma kapasiteleri değişebilmektedir. Bu da çeşitli proje gereksinimlerine uygun hale getirilebilmektedir.

 Çevre Dostu

 Vidalı kazıklar çevre dostu bir seçenektir. Diğer temel tipleri de kullanılan beton ve çelik malzemelerin aksine vidalı kazıkların imalatı ve kurulumu sırasında atık miktarı daha az olarak karşımıza çıkmaktadır.

 Daha Az Yere Müdahale

 Vidalı kazıkların kurulumu diğer temel tiplerine kıyasla daha az yere müdahale gerektirmektedir. Çünkü burada herhangi bir kazma işlemi ve beton dökme işlemi olmadığı için çok küçük bir alanda bile sınırlı bir alanda bu işlem yapılabilmektedir.

 Ekonomiklik

Vidalı sık kazıklar diğer temel tiplerine kıyasla daha ekonomiktir. Kurulum maliyetleri daha düşüktür ve daha az ekip bana ihtiyaç duymaktadır. Bu anlamda proje maliyeti düşük olmaktadır.

Vidalı Kazıkların Kullanım Alanları

 Vidalı kazıklar hem Türkiye’de hem de tüm dünyada çok yaygın kullanıma sahip olan alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Vidalı kazık ile alakalı olarak özellikle neredeyse her projede kullanıldığını bilmek doğru olacaktır. Çünkü vidalı kazıklar gerçekten yapacağınız ne olursa olsun temelinin sağlam olmasına fayda sağlamaktadır. Bu durumda vidalı kazık kullanımını yaygınlaştırmak dadır. Gerek ülkemizde gerekse tüm dünyada özellikle dayanıklı yapısı sayesinde ve az maliyetli sayesinde kullanılmaktadır.

Vidalı kazık kullanımının birçok yerde kullanılması esnek olarak bize fayda sağlamaktadır. Bazı kullanılan vidalı kazık alanları

  • Evler
  • Köprüler
  • Yollar
  • Rüzgâr tribünleri
  • Güneş enerjisi santralleri
  • Liman yapıları

Yukarıda görüldüğü gibi birçok alanda kullanılmaktadır özellikle vidalı kazık ile alakalı olarak internet sitemizden alışveriş yapabilirsiniz. Vidalı kazık anlamında neredeyse tüm Türkiye’ye hizmet veren https://histeknik.com/ sitesini adresini ziyaret edebilir ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Hakkımızda

His Teknik Çelik, 2018 yılında, Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi içerisinde vidalı kazık ve yardımcı ürünleri imalatı amacıyla kurulmuştur. Çap Ø60 mm’den Ø114 mm’ye kadar olan boru ölçülerinde, 2 mm – 6 mm et kalınlığı arasında vidalı kazık imalatı yapmaktadır.

İletişim
Demirtaş OSB. Lale Sk. No:15 Osmangazi / BURSA
Konum

His Teknik Çelik © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Bursa Web Tasarım