Skip to content Skip to footer

Vidalı kazık özellikle inşaat sektöründe karşımıza çıkan bir kavramdır. Yapı sektöründe özellikle bu vidalı kazık kavramın yapının taşıyıcı yapının taşıyıcı sisteminin bir parçası ve yapının güçlülüğü arttırmak için zeminin sağlamlaştırılması için kullanılmaktadır.

Vidalı kazıklar çoğunlukla çelikten üretilen malzemeler olarak karşımıza çıkmaktadır. Vidalı kazıkların uçlarında spiraller sayesinde zemine daha sıkı bir şekilde tutunarak yapıya destek sağlamaktadır. Bu kazıkları montajı sırasında bir İş makinesi kullanılarak kullanarak kazık yerine vidalı kazık vidalanır. Ve bu sayede beton dökülmesine gerek kalmadan kazık tamamlanmış olmaktadır.

Vidalı kazıklar özellikle zayıf zeminlerde veya su altında yapılan inşaat projelerinde de kullanılabilmektedir. Ve yüksek dayanıklı ve güçlü çelik malzemeleri sayesinde sağlam ve dayanıklı bir temel oluşturmaktadır.

 Vidalı Kazık Faydaları

İnşaat sektöründe vidalı kazıklar birçok fayda sağlamaktadır. Özellikle teknolojinin çok fazla hayatımıza girmesiyle birlikte yapının sağlamlığı daha büyük önem arz etmektedir. Yapısı sağlamlığı son dönemlerde yaşanan depremler sebebiyle de daha çok gündeme gelmiştir. İşte vidalı kazıkların bazı faydaları

Hızlı Kurulum

Vidalı kazıklar ile alakalı olarak diğer temel kazıklara göre daha hızlı ve kolay bir şekilde kurulabilir. Aynı zamanda beton dökülmesine gerek kalmadan sadece vidalama işlemi ile gurur kurulumu tamamlanabilir.

 Esneklik

Vidalı kazıklar çelikten yapılmış olduğu için daha esnek bir yapıya sahiptirler. Bu sayede deprem gibi doğal afetlere karşı daha dayanıklı bir temel oluşturmaktadırlar.

 Kolay Taşınabilir Ve Çevre Dostu

Vidalı kazıklar inşaat projelerinde taşınmasından kaynaklı olarak zaman ve maliyet tasarrufu sağlamaktadırlar. Aynı zamanda zemine zarar vermez ve beton kullanımı azalttığı için de çevre dostu sayılmaktadır.

 Yüksek Taşıma Kapasitesi

Vidalı kazıklar yüksek etkiye sahip çelikten yapılmış olması sebebiyle taşıma kapasitesi artar ve ağır yapıların temellerine kullanılabilir.

 Sualtı Kurulumu

Vidalı kazıklar su altında yapılan inşaat projelerinde de kullanılabilir. Bu özellikleri sayesinde liman ve köprü projelerinde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle vidalı kazık ile alakalı olarak bir alışveriş yapmak istediğiniz https://histeknik.com/ sitesini ziyaret edebilir ve uygun fiyatlar ve maliyetlerle ürünlerinizi sipariş vererek adresinize teslim alabilirsiniz.

Hakkımızda

His Teknik Çelik, 2018 yılında, Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi içerisinde vidalı kazık ve yardımcı ürünleri imalatı amacıyla kurulmuştur. Çap Ø60 mm’den Ø114 mm’ye kadar olan boru ölçülerinde, 2 mm – 6 mm et kalınlığı arasında vidalı kazık imalatı yapmaktadır.

İletişim
Demirtaş OSB. Lale Sk. No:15 Osmangazi / BURSA
Konum

His Teknik Çelik © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Bursa Web Tasarım