Skip to content Skip to footer

Vidalı kazık ve beton kıyaslamasını baktığımız zaman aslında her ikisi de inşaat sektöründe kullanılan temel anlamına gelmektedir. Her ikisini de farklı avantaj ve dezavantajlara sahip olduğunu bilmek gereklidir. Hangisinin kullanılacağı proje ihtiyaçlarına zemin koşullarına ve bütçeye bağlı olarak değiştirebilmektedir.

 Yerinde Üretim

Beton yerinde üretilirken vidalı kazıklar fabrikalarda üretilir ve daha sonra sahada monte edilir. Bu sayede taşınma esnasında ortaya çıkabilecek hasar ve benzeri durumlar önlenir.

Yüzey Hareketleri

Beton temeller yüzey hareketleri yaşayabilir iken vidalı kazıklar yüzey hareketlerine daha az duyarlı olmaktadır ve daha az problem yaşamaktadır.

 Kurulum Süresi

 Vidalı kazıklar betona kıyasla daha kısa sürede kurulmaktadır. Bu nedenle vidalı kazıkların proje zamanında tamamlanmasına yardımcı olmaktadır. Ve beton ise daha uzun sürede tamamlanabilmektedir.

 Maliyet

 Vidalı kazıkların maliyeti beton temellerden daha düşük olabilmektedir. Ancak zemin koşulları kazıkların uzunluğu ve projenin özellikleri gibi faktörler maliyeti etkileyebilmektedir.

 Yük Taşıma Kapasitesi

 Vidalı kazıkların yük taşıma kapasitesi betona kıyasla daha az olabilmektedir. Kazıkların yük taşıma kapasitesi zemin koşullarına bağlı olarak değişebilmektedir.

 Çevresel Etkiler

Beton üretimi sırasında çevresel etkilere neden olabilmek olabilirken vidalı kazıkların üretimi daha çok çevre dostu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sonuç olarak baktığımız zaman her ikisinin de avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Ama son dönemlerde özellikle ülkenin deprem ülkesi ve tüm dünyada depremin bir gerçek olduğu kabul edildiği zaman vidalı kazık işlemleri daha çok karşımıza çıkmaktadır.

Vidalı Kazık Ücretleri

 Vidalı kazık ücretleri birçok sebepten kaynaklı olarak farklılık yaşamaktadır. Vidalı kazık özellikle çelikten üretilen bir malzeme olmasından kaynaklı olarak ham maddesi çelik olduğu için çelik deki fiyat olarak her dalgalanma vidalı kazık ücretlerine yansımaktadır. Vidalı kazık ücretleriyle alakalı olarak proje işleminiz tamamlandıktan sonra siparişi vermeniz daha düşük maliyetle bu ürünleri sağlamanızı almanıza fayda sağlayacaktır.

Vidalı kazık ücretleriyle alakalı olarak internet sitemize girerek sizde uygun maliyetlerle vidalı kazık siparişlerinizi oluşturabilirsiniz. Vidalı kazık ile alakalı olarak firmamız yıllardır bu iş üzerinde sipariş oluşturmakta ve kişilere teslim etmektedir. https://histeknik.com/ sitesini üzerinden siz de projeniz için vidalı kazık maliyeti öğrenebilirsiniz.

Hakkımızda

His Teknik Çelik, 2018 yılında, Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi içerisinde vidalı kazık ve yardımcı ürünleri imalatı amacıyla kurulmuştur. Çap Ø60 mm’den Ø114 mm’ye kadar olan boru ölçülerinde, 2 mm – 6 mm et kalınlığı arasında vidalı kazık imalatı yapmaktadır.

İletişim
Demirtaş OSB. Lale Sk. No:15 Osmangazi / BURSA
Konum

His Teknik Çelik © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Bursa Web Tasarım