Skip to content Skip to footer

Zemin Vidası Kullanım Alanları

 Zemin vidası kullanım alanları çok çeşitlilik göstermektedir. Zemin vidası özellikle eski betonarme sistem yerine temelde kullanılan yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Zemin vidasıyla yapılan yapıların daha sağlıklı daha güçlü ve kuvvetli olduğu bilinmektedir. Bu anlamda son dönemlerde zemin vidasıyla alakalı olarak araştırma daha çok yapılmaya başlanmıştır. Zemin vidası kullanım alanları şunlardır

 Yapıların Temelleri

 Zemin vidaları özellikle birçok yapının temelinde kullanılmaktadır. Özellikle zeminin sıkıştırılması ya da sıkıştırılması gereken durumlarda zemin vidaları daha iyi bir çözüm olabilmektedir.

 Güneş Enerjisi Santralleri

 Güneş enerjisi santrallerinde zemin vidaları kullanılmaktadır. Özellikle bu panellerin toprak seviyesinden yüksekliğini sağlayarak daha fazla güneş ışığı almasına maruz bırakmak istemektedir. Bu anlamda da fayda sağlamaktadır.

 Rüzgâr Tribünleri

 Rüzgar türbinlerin temelleri vidalı kazıklarla yani zemin kazıkları ile oluşturulmaktadır. Bu temel inşaatın hızlandırır ve temel malzeme maliyetlerini azaltır aynı zamanda sağlam bir yapı üzerinde olmasını sağlamaktadır.

 Su Yapıları

 Su yapıları genellikle sulama kanalları barajlar ve suyun altında yapılan çeşitli projeler sebebiyle kullanılmaktadır. Bu anlamda zemin videoları özellikle suya karşı çelik yapısından kaynaklı olarak güçlü ve kuvvetli durması sebebiyle tercih edilmektedir.

 Kentsel Yapılar

 Kentsel yapılar projelerinde de zemin vidaları fazlasıyla kullanılmaktadır. Özellikle kentsel yapılarda otopark açık hava tesisleri yollar birçok aklınıza gelebilecek yapı buraya girmektedir.

 Endüstriyel Yapılar

 Endüstriyel yapılar özellikle sanayi yapıları olarak da karşımıza çıkabilmektedir. Zemin videoları burada dayanıklılığı arttırmakta ve inşaat süresini kısaltmaktadır.

Zemin vidaları ile alakalı olarak kullanım alanlarında çoğaltmak mümkündür.

 Zemin Vidaları Maliyetleri

 Zemin vidaları maliyetleri oldukça yaygın olarak Araştırılan konular arasında yer almaktadır özellikle son dönemlerde birçok anlamda fayda sağlaması sebebiyle temellerde zemin vidaları kullanılmaktadır. Zemin vidaları maliyetleriyle alakalı olarak internet sitemizden kolaylıkla fiyat bilgisi ve teklif alabilirsiniz.

Zemin vidaları ilgili olarak üretim yapan ve yıllardır bu alanda hizmet gösteren https://histeknik.com/ internet sitesine girebilirsiniz. İnternet sitesinden proje büyüklüğüne göre gerekli olan ihtiyacınız olan vidaları seçebilir aynı zamanda bu ürünleri e kullanacağınız yere isteyebilirsiniz. Zemin vidaları ile ilgili olarak firmamız ile de iletişime geçebilirsiniz. Müşteri danışmanlarımız size en sağlıklı bilgiyi verecektir.

Hakkımızda

His Teknik Çelik, 2018 yılında, Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi içerisinde vidalı kazık ve yardımcı ürünleri imalatı amacıyla kurulmuştur. Çap Ø60 mm’den Ø114 mm’ye kadar olan boru ölçülerinde, 2 mm – 6 mm et kalınlığı arasında vidalı kazık imalatı yapmaktadır.

İletişim
Demirtaş OSB. Lale Sk. No:15 Osmangazi / BURSA
Konum

His Teknik Çelik © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Bursa Web Tasarım