Skip to content Skip to footer
IMG_0010

5 Yılı Aşkın Tecrübe !

Bizi Yakından Tanıyın

His Teknik Çelik

His Teknik Çelik, 2018 yılında, Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi içerisinde vidalı kazık  ve yardımcı ürünleri imalatı amacıyla kurulmuştur. Çap Ø60 mm’den Ø114 mm’ye kadar olan boru ölçülerinde, 2 mm – 6 mm et kalınlığı arasında vidalı kazık imalatı yapmaktadır.

Vidalı kazık, ucu konik çelik borunun etrafına şerit bant kaynağı yapılarak üretilen bir yapı elemanıdır. Toprağa baskılanarak ve döndürülerek uygulaması yapılarak yüksek taşıma mukavemeti göstermektedir.

Vidalı kazık toprak zeminde taşıyıcı yapı elemanı olarak görev yapmaktadır. Arazinin koşullarına ve yükün miktarına göre projeye uygun olarak seçilen vidalı kazık ürünleri uzun yıllar taşıyıcı yapı görevini yapmaktadır.

Arazi yapısına ve yük durumuna göre statik proje veya arazideki çakma çekme testlerine istinaden doğru vidalı kazık seçimi yapılır.

DIN1461 standartlarına uygun çinko kaplama yöntemiyle uzun yıllar kullanım ömrü bulunmaktadır.

Kullanılan tüm malzemeler işe ve projeye uygun seçilerek en doğru ürün seçimi ve imalatı hedeflenmektedir.

0
Ürün Tipi
0
Çalışan
0
Yıllık Tecrübe
0
Ülkeye İhracat
HİS TEKNİK ÇELİK

Vidalı Kazıklar ile Sağlam Temeller

Vidalı kazıkların yerleştirilmesi oldukça kısa zaman alır ve üzerine binen ağırlıkları zeminin çok derinliklerine dağıtma özelliğine sahiptirler. Kumlu, kuru ve ıslak zeminlerle taşkına maruz kalma riski fazla olan eğimli yüzeylerde kullanılabilir.

Çevre Dostu

Vidalı kazıklarımız kurulum sırasında veya kullanım sonrasında çevreye zarar vermez. Kurulum için zeminin taşınması gerekmez ve temeller herhangi bir kalıntı bırakmadan çıkarılabilir.

Verimli

Kurulum süreci, geleneksel temel çözümlerinden önemli ölçüde daha hızlıdır. Bireysel temeller sadece birkaç dakika içinde oluşturulabilir ve ev temellerinin yerleştirilmesi sadece bir gün sürer.

Güvenli

Vidalı kazıklar bir yapıyı sağlam bir şekilde zemine sabitlerken, beton temel sistemleri sadece yapıyı zemine yapıştırmaktadır. Bunun anlamı da beton ile desteklenen bina ve yapıların, betonun basınç altında hasara karşı hassas olması nedeniyle, daha çok yapısal hasar riskine maruz kalmasıdır.
His Teknik Çelik

Güvenilir Yapılar İçin His Teknik Çelik Vidalı Kazık!

Sıkça Sorulan Sorular

Vidalı kazıklar, inşaat sektöründe sıklıkla tercih edilirler. Bunun nedeni, yapıların sağlam ve dayanıklı olmasını sağlamalarıdır. Vidalı kazıklar, zemine vidalanarak yerleştirildiği için kök salmış ağaçlar gibi sağlam bir temel oluştururlar.

Vidalı kazıklar, her türlü inşaat projesinde kullanılabilirler. Özellikle kıyı yapıları, köprüler, endüstriyel tesisler, rüzgar türbinleri gibi büyük ve ağır yapıların temelinde kullanılmaktadırlar.

Vidalı kazıklar, inşaat işlerinde kullanılan diğer temel çözümlerine göre birçok avantaja sahiptir. Bunlar arasında yüksek taşıma kapasitesi, hızlı montaj, düşük gürültü seviyesi, çevreye duyarlılık ve düşük maliyet yer alır.

BLWA3891
Çalışan
8080+

25’den fazla uzman çalışan

İş Ortaklığı
8080

45’den fazla proje

Hakkımızda

His Teknik Çelik, 2018 yılında, Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi içerisinde vidalı kazık ve yardımcı ürünleri imalatı amacıyla kurulmuştur. Çap Ø60 mm’den Ø114 mm’ye kadar olan boru ölçülerinde, 2 mm – 6 mm et kalınlığı arasında vidalı kazık imalatı yapmaktadır.

İletişim
Demirtaş OSB. Lale Sk. No:15 Osmangazi / BURSA
Konum

His Teknik Çelik © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Bursa Web Tasarım