Skip to content Skip to footer

 Zemin vidası ve beton kıyaslaması özellikle kişinin karar verme aşamasında çok fazla düşündüğü konular arasında yer almaktadır. Zemin vidası ve beton özellikle yapıların tek elini oluşturmak için kullanılan malzemeler olması sebebiyle tercih edilen yöntemler olması sebebiyle karşılaştırması avantajlı ve dezavantajları arasındaki farkı bilerek karar vermek daha sağlıklı olacaktır. Zemin vidası ve beton kıyaslaması şu şekildedir;

 Kurulum

 Zemin vidası ve beton arasında kuruluma baktığımız zaman özellikle zemin videolarına kurulumu daha kolaydır. Bunlar fabrikada hazırlanarak monte edilecekleri yere gönderilir. Bir iş makinası sayesinde de hızlı bir şekilde kurulum yapılmaktadır.

 Mekanik Özellikler

 Beton yüksek basınçta dayanımına sahip bir malzeme olarak karşımızda çıkmaktadır kazık vidalar zemin vidaları ise sıkıştırma yüklerine karşı daha az dirençlidir ancak yüksek çekme dayanımına sahiptir.

 Zemin Etkileri

Özellikle zemin vidaları çok esnek bir yapıya sahip olmasından kaynaklı olarak zemine uyum sağlayabilmektedir. Ve zemin hareketlerinden daha az etkilenmektedir.

 Çevre Dostu

Beton üretimi sırasında çevreye zararlı etkiler meydana çıkabilmektedir. Bu anlamda kaynaklı olarak vida kullanımı daha çevre açısından sağlıklı olduğu söylenebilmektedir.

 Maliyet

 Zemin vidaları mali olarak daha uygun maliyete sahip olduğunu söylemek doğru olacaktır beton maliyeti daha yüksek Olması gibi bir durum söz konusudur.

 Zemin Vidası Ücretleri

 Zemin vidası ücretleri projenin büyüklüğüne ve kullanılacak ürünün sayısına göre değişiklik gösterecektir. Zemin vidaları ülkemizde özellikle birkaç firma tarafından sağlanmaktadır. Zemin vidasıyla alakalı olarak fiyat bilgisi almak için internet sitesine girerek sağ üst köşeden teklif al butonu ile yardım isteyebilirsiniz. Zemin vidalarıyla ilgili olarak firmamızda https://histeknik.com/ size yardımcı olacaktır. Aynı zamanda kafanıza takılan soru işaretleriyle alakalı olarak telefon numaralarımızdan direk müşteri temsilcileriyle de görüşebilir ve aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Zemin vidaları özellikle son dönemlerde doğa olayları karşısında insanların çaresiz olmasından kaynaklı olarak birçok yıkım yaşamıştır. Bu anlamda da daha sağlıklı vidalar ve daha sağlıklı yapılar inşa etmek için özellikle bu durumlarda tercih konusu zemin vidaları olmaktadır. Zemin vidaları en azından doğa olaylarının karşısında daha güçlü duran yapılar inşa edilmesini sağlamaktadır.

Hakkımızda

His Teknik Çelik, 2018 yılında, Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi içerisinde vidalı kazık ve yardımcı ürünleri imalatı amacıyla kurulmuştur. Çap Ø60 mm’den Ø114 mm’ye kadar olan boru ölçülerinde, 2 mm – 6 mm et kalınlığı arasında vidalı kazık imalatı yapmaktadır.

İletişim
Demirtaş OSB. Lale Sk. No:15 Osmangazi / BURSA
Konum

His Teknik Çelik © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Bursa Web Tasarım