Skip to content Skip to footer

 Zemin vidası inşaat sektöründe kullanılan malzemeler arasında yer almaktadır. Zemin vidası özellikle temel kazıkları yapının taşıyıcı sisteminin bir parçası olarak karşımıza çıkmaktadır. Zemin vidası özellikle temelin sağlam olması ve az maliyetle temelini tamamlanması süreciyle alakalı olan bir konudur. Zemin vidası vidalı kazık ile paralel anlamdadır.

Zemin vidası çoğunlukla çelikten yapılan bir yapıdır. Zemin videolarının spiraller bulunmaktadır. Ve bu da daha çok zemini hızlı olarak tutulmasına fayda sağlamaktadır. Zemin vidasının montajı sırasında bir iş makinasından yardım alınabilmektedir. Zemin vidası normal vida mantığıyla düşünebilirsiniz. Küçük matkapla vida duvara ya da istendiğinden yere monte edilirken zemin vidaları da temel için kullanılır ve büyük iş makinalarıyla atılmaktadır. Aslında hem yöntem olarak hem de maliyet olarak daha uygun maliyetli olarak karşımıza çıkmaktadır.

 Zemin Vidası Faydaları

 Zemin vidasının birçok faydası bulunmaktadır bu anlamda özellikle en büyük faydalarından bir tanesi zemin vidalarını atmak çok kolay bir işlemdir ve aynı zamanda zemin vidaları çelikten yapılan materyaller olmasından kaynaklı olarak da esneklik sağlamaktadır. Özellikle zemin vidasının esnek olması herhangi bir deprem ya da doğal olarak karşısında binaların daha güçlü olması anlamına gelmektedir.

Zemin vidası klasik yöntemlere göre daha çok çevre dostu sayılmaktadır. Ve yük taşıma kapasitesi aşırı derecede yüksektir. Zemin vidası aynı zamanda hem yer üstü hem de yeraltında kullanımı uygundur. Su altı kurulumlar içinde kullanılmaktadır. Bu anlamda da bu yapılara da esneklik ve güç sağlamaktadır. Zemin vidası ile alakalı olarak bir alışveriş yapmak istemeniz durumunda https://histeknik.com/  internet sitesini takip ederek siparişinizi oluşturabilirsiniz. Burada özellikle sağ üst köşede olan teklif al butonunu kullanarak da maliyet hesaplaması yapabilirsiniz.

Zemin vidası son dönemlerde özellik ile doğal afetler karşısında binaların güçsüz yapısından kaynaklı olarak daha çok önem kazanmıştır. Zemin vidası kullanılarak atılan temellerde inşaatlar daha sağlam olmaktadır. Oluşabilecek herhangi bir afet durumunda en azından eski klasik yöntemlere göre daha ciddi bir koruma sağlamaktadır. Birçok avantajı olduğu için birçok projede de tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hakkımızda

His Teknik Çelik, 2018 yılında, Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi içerisinde vidalı kazık ve yardımcı ürünleri imalatı amacıyla kurulmuştur. Çap Ø60 mm’den Ø114 mm’ye kadar olan boru ölçülerinde, 2 mm – 6 mm et kalınlığı arasında vidalı kazık imalatı yapmaktadır.

İletişim
Demirtaş OSB. Lale Sk. No:15 Osmangazi / BURSA
Konum

His Teknik Çelik © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Bursa Web Tasarım